تبلیغات
منجی دین ( مهدویت ) - شبهات تطبیق
ما دل به جذبه های نگاه تو بسته ایم تکرار عشق های مکرر بیا بیا "

همانطور كه می دانید روایات بسیاری راجع به سید خراسانی نقل شده است. اطلاق لقب «سید خراسانی» به مقام معظم رهبری نیز بیشتر از ناحیه‌ی جوانان حزب‌الهی و عاشق و در محافل مختلف مثل هیئت ها و  اشعار مختلفی كه در این زمینه بود  آغاز و شایع گردید و بر این اطلاق نیز ایراد چندانی هم وارد نیست. یعنی فرقی نمی‌کند که ایشان را «ولی‌فقیه» صدا کنند یا «ولی‌امر» یا «زعیم» یا «سید خراسانی» و یا «آیت‌الله العظمی خامنه‌ای» یا «مقام معظم رهبری» و ... .

آنچه كه در این زمینه مهم است و اهمیت دارد این است كه باید از ایشان در مقام ولایت فقیه اطاعت نمود.

شاید برخی از علامات بیان شده راجع به سید خراسانی، از جمله اهل خراسان بودن[اگر چه ظاهراً ایشان اصالتاً اهل خامنه در آذربایجان هستند، ولی دوران تحصیلات خود را در مشهد مقدس سپری نمودند]، علامت روی دست راست، انتخاب شدن به رهبری بدون رغبت و میل از سوی ایشان و ...، با مقام معظم ولایت حضرت آیت‌ا... العظمی خامنه‌ای مطابقت داشته باشد، ولی به هیچ وجه نمی‌توان به طور حتم و یقین و مطمئن بیان داشت که ایشان همان «سید خراسانی» مطروحه در احادیث و روایات می‌باشند.

زیرا خود اهل بیت كه روایات ظهور را بیان كرده اند اجازه ی چنین كاری را به ما نمی دهند كه ما این روایات را تطبیق بكنیم چرا كه با این تطبیقها مشكلات اعتقادی زیادی برای مسلمانان به وجود خواهد آمد از آن جمله اینكه شاید اتفاق آنطوری كه در روایات آمده با فرد مورد تطبیق به جلو نرود و اتفاق دیگری بیفتد كه كسی جز خدا به آن آگاه نیست.

و اینكه با این تطبیقها در واقع زمانی برای ظهور مشخص می شود كه باز هم مشكل اعتقادی دارد و خود ائمه فرموده اند كه كذب الوقاتون.

اما، در خصوص این که چرا ایشان موضعی در نفی یا تأیید اطلاق این قیاس یا تصدیق اتخاذ ننمودند؟ باید اذعان داشت که نمی‌شود انتظار داشت ایشان در رابطه با هر سخنی که در هر گوشه‌ی دنیا و از ناحیه‌ی هر شخص، گروه یا دسته‌ای مطرح می‌گردد، اعلام مواضع نمایند و چنین انتظاری منطقی نمی‌باشد. مضاف بر این که تأیید یا تکذیب موضوع از ناحیه‌ی ایشان جوی ایجاد می‌نماید که نه تنها به هیچ وجه ضرورتی برای اسلام و انقلاب و کشور ندارد، بلکه موجب سوء استفاده‌های تبلیغاتی دیگران در ایجاد بحران (جنگ نرم) می‌گردد.

مسلمان باید عاقل و زیرک باشد. اساس و مهم این است که اگر شخص ایشان همان «سید خراسانی» باشند یا نباشند، نباید هیچ تفاوت و تغییری در رفتار مؤمنین و مسلمانان معتقد به «ولایت» صورت بپذیرد و اصل این است که ما در دوران غیبت موظف به اطاعت و حمایت از «ولی امر» مسلمین هستیم و نه از «سید خراسانی».


در مورد مسائلی كه در جهان اتفاق می افتد نیز نمی توان به طور حتم قضاوت نمود.

ما در گذشته نیز اتفاقاتی از این قبیل كم نداشته ایم.البته داشتن امید به اینكه اینها علائم ظهور هستند منافاتی با بحث ما ندارد و آنچه كه رد می شود این است كه ما بگوییم این حادثه دقیقا نشانه ی ظهور می باشد.طبقه بندی: نشانه های ظهور، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 25 فروردین 1390 | توسط : قاسمی | نظرات()