تبلیغات
منجی دین ( مهدویت ) - معرفی کتاب های مهدوی/منتخب الأثر فی الإمام الثانی عشرعلیه السلام
ما دل به جذبه های نگاه تو بسته ایم تکرار عشق های مکرر بیا بیا "

آیت الله صافی گلپایگانی یکی از نویسندگان پرکار مهدوی است که تاکنون هفتاد اثر درباره امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) به قلم خویش نگاشته است. یکی از مهمترین تالیفات ایشان کتاب " منتخب الأثر فی الإمام الثانی عشر علیه السلام" است.


این کتاب مفصلا به زندگانی حضرت ولی عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) و برپایی حکومت جهانی آن حضرت پرداخته است و از کتب مرجع موضوع مهدویت به شمار می رود.

در این اثر ماندگار که در ده فصل و یكصد باب به رشته تحریردرآمده است، معظم‌له به هنگام نقل هر حدیثی فرازهای مختلف آن‌را بررسی كرده، فرازی كه گویاتر و مهم‌تر تشخیص داده‌اند برگزیده و متن كامل حدیث را در بابی كه رابطه نزدیك‌تر با محتوای فراز برگزیده حدیث دارد، ثبت نموده‌اند. سند و متن و منبع را در آنجا یاد كرده‌، سپس فرازهای دیگر هر حدیث را با ابواب صدگانه كتاب منظور كرده و در پایان هر بابی تذكر داده‌اند كه احادیث مذکور در فلان فصل و در فلان باب نیز بر این موضوع دلالت می‌كند. این شیوه زیبا و دقیق سبب شده، این اثر ارزشمند ضمن افزایش نیافتن حجم کتاب و همچنین ناگفته نماندن مطالب، از آسیب‌های تقطیع حدیث محفوظ بماند.

منتخب الأثر فی الإمام الثانی عشر (علیه السلام) گزیده آثار وارده از پیشوایان معصوم (علیهم السلام) و همچنین برگزیده آثار تدوین یافته پیرامون امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد که از سوی همایش گرامیداشت آثار مكتوب پیرامون آن امام محبوب (عجل الله تعالی فرجه الشریف‌) به عنوان برترین اثر تدوین‌یافته معرفی گردید.

طبقه بندی: معرفی کتاب های مهدوی، 
برچسب ها: منتخب الأثر فی الإمام الثانی عشر علیه السلام، آیت الله صافی گلپایگانی، زندگی امام زمان(عج)،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : شنبه 17 دی 1390 | توسط : قاسمی | نظرات()